Úvod do vědeckého výzkumu Archiv

Předmět byl vypsán v rámci pátého ročníku UMK. Příští ročník nabídne opět zcela novou sadu předmětů.

Přednášející: Nikdo

Hodnocení: 3 kr., kolokvium

Předpoklady: Alespoň základní znalosti z fyziky jsou podmínkou. Zájem o technické a přírodovědné obory. Předmět převážně pro studenty, kteří nejdou na vysokou školu jen pro diplom, ale kteří by chtěli dělat něco víc a více vědět.

Cíle: Představit studenty s vysokoškolským výzkumem. Ukáže studentům, že mají možnost se zapojit do výzkumu již v bakalářském studiu.

Anotace: Student získá přehled jakým způsobem se dělá výzkum na technických a přírodovědných vysokých školách, co obnáší být vědcem a jaký by měl vědec být. Bude poukázán smysl matematiky ve vědě a základní principy superpočítání. Dále bude přednáška soustředěna na široké spektrum možností výzkumu, kde na několika specifických zaměřeních bude populárním stylem ukázán konkrétní vysokoškolský výzkum. Nutno dodat, že všechna zaměření jsou fyzikálně orientovaná s důrazem převážně na optiku. Výčet plánovaných témat je: spektroskopie, ultrakrátké laserové pulsy, spektroskopie v terahertzové časové doméně, elipsometrie, bezpečnostní holografie a fotonické struktury.

Líbíl se ti předmět? Pověz o něm kamarádům!